Byť sám nie je až také zlé, ako si myslia iníPosted by On


Blíži sa deň najväčšieho prejavu lásky v roku, tak nezabudnite podliehať panike ako ostatní 🙂 A ak náhodou chcete svoj čas využiť lepšie a prejavovať lásku celý rok, tu je návod, ako zvládnuť deň D s úsmevom a pokojne aj sám.

Valentín. Čas, kedy z každej strany budú vyskakovať zamilované páry, srdiečka, červená farba, romantické piesne a kilá sladkostí. Cítite smútok, že ste sa nestihli pohádať s partnerom ešte pred romantickou večerou? Že vám zas neodhadol veľkosť spodného prádla a skôr ako vy, by sa do neho zmestila vaša suseda z druhého? Alebo že vám pribudne na polici ďalšia nechutná bonboniéra, ktorá vás bude večer pokúšať?

Nemáte za čím smútiť. Prežite Valentín inak, ako ho poznáte. Servítky odložte na najbližší filmový večer a s úsmevom si dajte hneď naraz 8 darčekov, ktoré by ste zaručene od nikoho nedostali. Užite si valentínsky večer ako nikdy predtým.

V- výnimočný dar

Čo tak podniknúť niečo, čo iní dnes robiť nebudú? Všetci budú čakať romantiku, kvetinky, nejaké dobré jedlo alebo darčeky. A aj tak väčšina nedostane to, po čom im srdce piští. Buďte na tom inak. Vy si doprajte niečo výnimočné a presne podľa svojich predstáv. Niečo, po čom ste dlhšie túžili- nové topánky, exotická večera, letenka do tepla, lego či plná nádrž na výlet po Slovensku.

A- akcia

Neseďte doma, smutný a sami. Choďte von, nie ste jediný na svete, kto je na Valentína sám. Cvičte, jedzte, tancujte, sadnite si do kníhkupectva a začítajte sa do príbehov, ktoré tam na vás čakajú. Vy sami si tvoríte tento krásny deň a presne podľa seba.

L- láska k sebe

Ďakujte za to, že sa posúvate vpred. Že máte chuť na sebe makať a robiť zo seba lepšieho partnera pre vašu budúcu lásku. Ďakujte za túto možnosť rásť. Hneď ráno sa na seba pozrite a povedzte si, ako to dnes dáte s úsmevom. Dnes si urobíte pre seba z lásky niečo pekné.

E- empatia

Máte za sebou ranné poďakovanie, sľub, že si dáte dnes niečo pekné za odmenu, a investujete čas do niečoho, čo vás baví. Čo tak zavolať so sebou ďalšiu opustenú dušu, ktorá možno doma sedí na gauči a nadáva na tento komerčný sviatok plný gýču a pretvárky? Buďte empatický, veď prejavovať lásku nemusíte iba priateľovi, manželke, či sebe 🙂 Navštívte babku, zavolajte kamaráta do kina alebo si so susedou dajte pohár vína.

N- nečakané prekvapenie

Máte radi prekvapenia? Kto nemá a ešte keď sú pozitívne. Vymyslite niečo milé pre svojich kolegov. Prekvapte ich, nebudú to čakať. Upečte koláč, doneste pivo, ktoré si môžete dať niekedy po práci alebo obľúbenú pomazánku. Možno budete jediný, kto prejaví niekomu z nich v ten deň pozornosť.

T- tolerantnosť

Ak majú iní možnosť byť v tento deň so svojimi láskami, doprajte im to. Možno o pár dní si už aj vy budete takýto krásny deň užívať vo dvojici. Všetky tie okamihy plné lásky, bozky, objatia, pohľady. Všetko, čo vás teraz na iných môže tak veľmi iritovať.

I- inkognito

Máte možnosť urobiť niekomu radosť? Pomôcť niekomu bez toho, aby ste potreboval pochvalu alebo opätovaný prejav lásky? Pošlite 2 percentá z daní nejakej neziskovej organizácii, kúpte granule do útulku, choďte vyvenčiť psíkov, odneste starkej z obchodu nákup, kúpte kvietok pani zo stánku, kde si kupujete každé ráno noviny, odneste oblečenie, čo už nepoužívate do denných stacionárov pre bezdomovcov. Možností je neúrekom a pomoci stále málo. Ale ak sa na nič z toho necítite, tak cestou do práce kúpte nové číslo Nota Bene. Najlepšie miesto v práci na odloženie časopisu, kde bude mať super čítanosť vám písať nemusím. 🙂

N- najobľúbenejší deň

Urobte si z Valentína- dňa zaľúbených váš najobľúbenejší deň. Zaľúbte sa do tohto dňa. Urobte si z neho rituál lásky k sebe a svojim blízkym. Buďte láskavý, rozdávajte radosť a láska k vám príde sama. Príde na dovolenke, na ktorú ste si kúpili letenku, na káve pri dobrej knihe, od kolegu , ktorý sa nebude vedieť dojesť vášho koláča, od pani zo stánku, keď vám bude chýbať pár centov na časopis alebo od psíka, ktorý bude ochutnávať vaše nové granule.

Takže, keď príde o rok Valentín, môžete si spomenúť na rozhovor macka Pú a prasiatka Tao: „Aký je dnes deň?“ spýtal sa Pú. „Je dnes“, odpovedalo prasiatko. „Môj najobľúbenejší deň, “ povedal Pú.

Želám vám, aby sa stal Valentín prvým dňom, kedy začne vaše DNES.

Vaša osobná koučka Darina Peniašková

autor: Darina Peniašková

zdroj: Disney, Macko Pú

Návody

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *